Nokia teltet | Ragnarock | ||||
---|---|---|---|---|---|
|
Mathias Stubø Band 08:30 - 09:15 Oslo Ess 09:45 - 10:30 Rumble in Rhodos 11:00 - 11:45 |
Innspillskonferanse - del 1 12:00 - 01:50 Innspillskonferanse - del 2 02:10 - 03:30 Innspillskonferane - del 3 04:00 - 06:00 | |||
Nokia teltet | Ragnarock |
Blå | Bootleg | Club7 | Dattera til Hagen | Edderkoppen | |
---|---|---|---|---|---|
|
Red Bull Music Academy and by:Larm presents: Four Tet 05:00 - 06:00 |
GramArt proudly presents: Ralph Murphy - Murphy's Law to Song Writing 10:30 - 12:30 Music Ally Digital training sessions: Facebook 01:00 - 02:00 Music Ally Digital training sessions: YouTube 02:15 - 03:15 Brak presenterer - Kurs i utenlandsturné 03:30 - 05:30 |
Ta kontroll over den kulturpolitiske dagsordenen! 10:00 - 10:45 La-la-la Florida 11:00 - 11:45 Rom for kultur? 01:30 - 02:45 Kultur og lønnsomhet - som ild og vann? 03:30 - 04:45 Norsk Rockforbund presenterer: En grønnere konsertarrangør 05:00 - 06:00 |
I am Sound (N) Bendagram (FI) Emilio (N) |
Brak presenterer - Selvangivelseskurs 10:30 - 12:30 Brak presenterer - Business Boot Camp 01:30 - 05:30 |
Blå | Bootleg | Club7 | Dattera til Hagen | Edderkoppen |
Gamla | Gloria Flames | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | Jaeger | John Dee | |
---|---|---|---|---|---|
|
Mmm (N) Gunnhild Sundli (N) Snorri Helgason (IS) Mira Craig (N) |
Eik (N) Bloksberg (N) Sandra Kolstad (N) |
Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Ronny Klo Linnea Olsson (S) Marie (N) Andrea Dahle (N) Goylem Space Klezmer (N) Gram Per Person (N) |
Sykur (ICL) Carl Louis & Martin Danielle (N) Icona Pop (S) |
730.no presents Thursday@John Dee Sisi (N) Eye Emma Jedi (N) Kaveh (N) Oter (N) Mikhael Paskalev (N) |
Gamla | Gloria Flames | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | Jaeger | John Dee |
Jordal | Kulturkirken Jacob | Last Train | Mono | Nokia teltet | |
---|---|---|---|---|---|
|
Info:Larm: Norsk Rockforbund Info:Larm: Musikkutstyrsordningen Info:Larm: Norsk Musikkforleggerforening Info:Larm: NOPA Info:Larm: Norsk Komponistforening Info:Larm: Norsk Rockforbunds Bolystprosjekt Info:Larm: Mobilise |
Ane Brun (N) - Nordic Music Prize Nominee 09:30 - 10:30 Iceage (DK) - Nordic Music Prize nominee 11:00 - 12:00 |
Mirror Lakes (N) Invasionen (S) |
Gramart presents: Tom Jackson´s Live Music Makeover - Getting a Vision for Your Show 01:00 - 02:30 Thea Hjelmeland (N) Sandra Kolstad (N) The Avalanche (N) Beaten To Death (N) Anja Elena Viken (N) Gerilja (N) |
Honningbarna 12:15 - 01:00 Alfred Hall (N) Hanne Kolstø (N) Siri Nilsen (N) Tove Styrke (S) |
Jordal | Kulturkirken Jacob | Last Train | Mono | Nokia teltet |
The Crossroad Club | Victoria / Nasjonal Jazzscene | |
---|---|---|
|
Jørn Åleskjær (N) Andre Holstad (N) Bendik Brænne (N) Les Big Byrd (S) |
Hedvig Mollestad Trio (N) Møster! (N) SynKoke (N) |
The Crossroad Club | Victoria / Nasjonal Jazzscene |
Gamla | Gloria Flames | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | Jaeger | John Dee | |
---|---|---|---|---|---|
|
Mira Craig (N) Beglomeg (N) Marie (N) Linnea Olsson (S) Megafon (DK/NO) Busi Ncube (N) |
Staer (N) Jabba The Butt (N) Reptile Youth (DK) |
Gram Per Person (N) Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Swingville Brothers Highasakite (N) Monica Heldal (N) Eirin Kinn (N) Saturday City (N) Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band |
Eik (N) Husky Rescue (FI) Lumeet (FI) Den Svenska Björnstammen (S) |
Mikhael Paskalev (N) Ask Embla (N/S) Simen Tangen Turboweekend (DK) Alfred Hall (N) |
Gamla | Gloria Flames | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | Jaeger | John Dee |
Kongesuiten | Kulturkirken Jacob | Last Train | Mono | Nokia teltet | |
---|---|---|---|---|---|
|
Hansa Borg presenterer: Bands & Brands 02:00 - 04:00 |
The Field (Solo Live Set) - Nordic Music Prize nominee Loney Dear (S) Sóley (ICL) Hanne Hukkelberg (N) I Break Horses (S) |
Invasionen (S) Pirate Love (N) Vestindien (N) |
Gerilja (N) GAFFA presents Friday @ Mono Snorri Helgason (IS) Siinai (FI) - Nordic Music Prize nominee Bendik (N) Samsaya (N) The New Tigers (FI) Iceage (DK) - Nordic Music Prize nominee |
Turboweekend (DK) Casa Murilo (N) WhoMadeWho (DK) Sirkus Eliassen (N) Machine Birds (N) The Amazing (S) Team Me (N) |
Kongesuiten | Kulturkirken Jacob | Last Train | Mono | Nokia teltet |
Rockefeller | Rockefeller annex | Royal Christiania Hotel | Safety Pin | Sentrum scene | |
---|---|---|---|---|---|
|
The Raveonettes (DK) Thom Hell (N) Bernhoft (N) Les Big Byrd (S) Deportees (S) |
Execration (N) Scarlet Chives (DK) Jonas V (N) The Avalanche (N) Soup (N) Simian Ghost (S) |
True Norwegian Black Metal tour 09:00 - 12:00 |
GramArt and MØST presents: Eurosonic, a portal to Europe 10:45 - 11:45 Info:Larm: Norsk Musikkråd Info:Larm: Gaffa Info:Larm: Musikkbyen Oslo Info:Larm: MFO Info:Larm: Arkon Info:Larm: Norsk Kulturråd, støtteordninger 02:30 - 03:55 Info:Larm: Music Export Norway Info:Larm: Gramart |
El Caco (N) Sivert Høyem (N) Mugison (ICL) Gunnhild Sundli (N) Korallreven (S) Casiokids (N) |
Rockefeller | Rockefeller annex | Royal Christiania Hotel | Safety Pin | Sentrum scene |
Stratos | Sub Scene | The Crossroad Club | Victoria / Nasjonal Jazzscene | |
---|---|---|---|---|
|
Maya Vik (N) Ignug (DK) Bendagram (FI) Tove Styrke (S) |
Beaten To Death (N) Dark Times (N) Zoom winner - Slim B & Horvei the Greatness (N) Zoom tour 2012 - Casual Friday (N) Maribel (N) |
Deportees (S) Hymns From Nineveh (DK) Helgi Jonsson (ICL) Sondre Lerche (N) Grande Roses (S) |
Skadne Krek (N) Thea Hjelmeland (N) Hanne Kolstø (N) |
Stratos | Sub Scene | The Crossroad Club | Victoria / Nasjonal Jazzscene |
Dattera til Hagen | Folketeateret | Gamla | Gloria Flames | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | |
---|---|---|---|---|---|
|
Andre Holstad (N) Mmm (N) Ignug (DK) |
Todd Rundgren - Q&A 12:15 - 01:45 Statoil presenterer: Ida Maria Utdeling av statoilstipendet Statoil presenterer: Ingrid Olava Statoil presenterer: Mathias Eick Statoil presenterer: Kvelertak |
Busi Ncube (N) Goylem Space Klezmer (N) Bendik Brænne (N) Ask Embla (N/S) Sirkus Eliassen (N) Hålogalandslaget |
Beglomeg (N) Simian Ghost (S) The New Tigers (FI) |
Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Heidi Solheim Helgi Jonsson (ICL) Cody (DK) Linnea Dale (N) Skadne Krek (N) SynKoke (N) |
Dattera til Hagen | Folketeateret | Gamla | Gloria Flames | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb |
Jaeger | John Dee | Kulturkirken Jacob | Last Train | Mono | |
---|---|---|---|---|---|
|
Rebecca & Fiona (S) Renaissance Man (FI) Bloksberg (N) Lemaître (N) |
Alfred Hall (N) Invasionen (S) Dante (S) Gerilja (N) Zoom winner - Casual Friday (N) Zoom winner - Slim B & Horvei the Greatness (N) Pirate Love (N) |
I Break Horses (S) Eno magazine Presents Saturday @ Kulturkirken Jakob Saturday City (N) Møster! (N) Hymns From Nineveh (DK) Anna Järvinen (S) - Nordic Music Prize nominee Bigbang (N) |
Vestindien (N) Monica Heldal (N) Daniel Norgren (S) |
Iceage (DK) - Nordic Music Prize nominee Dag Häggqvist, intervju med en skandinavisk musikkbransjebauta 02:15 - 03:15 Piratliv; En prat med Anders Odden 03:30 - 04:30 Sóley (ICL) I Got You On Tape (DK) I am Sound (N) Masquer (S) Scarlet Chives (DK) Hedvig Mollestad Trio (N) |
Jaeger | John Dee | Kulturkirken Jacob | Last Train | Mono |
Nokia teltet | Nokia teltet, annex | Revolver | Rockefeller | Rockefeller annex | |
---|---|---|---|---|---|
|
GusGus (ICL) - Nordic Music Prize nominee Torch (N) Hålogalandslaget Andrea Dahle (N) Sisi (N) Mira Craig (N) Mikhael Paskalev (N) |
Jørn Åleskjær (N) Rubik (FI) - Nordic Music Prize nominee Emilio (N) Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band Prinspolo (ICL) Kaveh (N) Husky Rescue (FI) |
Casa Murilo (N) Jabba The Butt (N) Staer (N) Fonal label night - Jarse (FI) Fonal label night - Tuusanuuskat (FI) |
Donkeyboy (N) Rubik (FI) - Nordic Music Prize nominee Eye Emma Jedi (N) Sondre Lerche (N) Mirror Lakes (N) |
Simian Ghost (S) Beaten To Death (N) Overthrow (N) Samsaya (N) Maya Vik (N) Dark Times (N) |
Nokia teltet | Nokia teltet, annex | Revolver | Rockefeller | Rockefeller annex |
Sentrum scene | Stratos | Sub Scene | Sunkissed LIVE@Blå | The Crossroad Club | |
---|---|---|---|---|---|
|
Casiokids (N) Lars Vaular (N) Astaroth (N) Execration (N) Årabrot (N) Nekromantheon (N) |
Sykur (ICL) Souldrop (N) Lumeet (FI) AutoLaser (N) Carl Louis & Martin Danielle (N) |
The Avalanche (N) Highasakite (N) Bendik (N) Simen Tangen Hanne Kolstø (N) |
Sunkissed LIVE @BLÅ - NB: separate tickets needed! Carmen Villain (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold) Punani SS (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold) |
Gram Per Person (N) Eirin Kinn (N) Thom Hell (N) El Doom & the Born Electric (N) Mugison (ICL) |
Sentrum scene | Stratos | Sub Scene | Sunkissed LIVE@Blå | The Crossroad Club |
Victoria / Nasjonal Jazzscene | |
---|---|
|
Bugge Wesseltoft presents Saturday @ Victoria Bugge Wesseltoft presenterer: Moskus (N) Machine Birds (N) Bugge Wesseltoft presenterer: PELbO (N) |
Victoria / Nasjonal Jazzscene |
Gamla | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | John Dee | Kulturkirken Jacob | Last Train | |
---|---|---|---|---|---|
|
Hålogalandslaget LidoLido (N) |
SynKoke (N) |
Pirate Love (N) Maribel (N) |
Bigbang (N) |
Daniel Norgren (S) |
Gamla | Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb | John Dee | Kulturkirken Jacob | Last Train |
Mono | Nokia teltet | Nokia teltet, annex | Revolver | Rockefeller | |
---|---|---|---|---|---|
|
Hedvig Mollestad Trio (N) |
Souldrop (N) Den Svenska Björnstammen (S) Rebecca & Fiona (S) |
Husky Rescue (FI) I Got You On Tape (DK) Reptile Youth (DK) |
Fonal label night - Barry Andrewsin Disko (FI) |
Kitchie Kitchie Ki Me O (N) |
Mono | Nokia teltet | Nokia teltet, annex | Revolver | Rockefeller |
Rockefeller annex | Sentrum scene | Stratos | Sunkissed LIVE@Blå | The Crossroad Club | |
---|---|---|---|---|---|
|
Dark Times (N) |
Nekromantheon (N) Mayhem (N) 01:00 - 02:30 |
Charlotte Thorstvedt (N) Renaissance Man (FI) |
120 Days (Sunkissed, separate tickets sold) 12:10 - 01:00 Lindstrøm (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold) 01:20 - 02:10 g-HA & olanskii (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold) 02:10 - 03:00 |
The Amazing (S) |
Rockefeller annex | Sentrum scene | Stratos | Sunkissed LIVE@Blå | The Crossroad Club |