Loading…

Sign up or log in to see what your friends are attending and create your own schedule!


View analytic

 
Nokia teltet Ragnarock
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am

Mathias Stubø Band 08:30 - 09:15

Oslo Ess 09:45 - 10:30

Rumble in Rhodos 11:00 - 11:45

Honningbarna 12:15 - 01:00

Innspillskonferanse - del 1 12:00 - 01:50

Innspillskonferanse - del 2 02:10 - 03:30

Innspillskonferane - del 3 04:00 - 06:00

Nokia teltet Ragnarock
 
 
Blå Bootleg Club7 Dattera til Hagen Edderkoppen
  • 9:45am
  • 10:00am
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am
  • 3:00am
  • 3:15am
  • 3:30am
  • 3:45am
  • 4:00am
  • 4:15am
  • 4:30am
  • 4:45am
  • 5:00am
  • 5:15am
  • 5:30am
  • 5:45am
  • 6:00am
  • 6:15am
  • 6:30am
  • 6:45am
  • 7:00am
  • 7:15am
  • 7:30am
  • 7:45am
  • 8:00am
  • 8:15am
  • 8:30am
  • 8:45am
  • 9:00am
  • 9:15am
  • 9:30am
  • 9:45am
  • 10:00am
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm

Red Bull Music Academy and by:Larm presents: Four Tet 05:00 - 06:00

GramArt proudly presents: Ralph Murphy - Murphy's Law to Song Writing 10:30 - 12:30

Music Ally Digital training sessions: Facebook 01:00 - 02:00

Music Ally Digital training sessions: YouTube 02:15 - 03:15

Brak presenterer - Kurs i utenlandsturné 03:30 - 05:30

Ta kontroll over den kulturpolitiske dagsordenen! 10:00 - 10:45

La-la-la Florida 11:00 - 11:45

Rom for kultur? 01:30 - 02:45

Kultur og lønnsomhet - som ild og vann? 03:30 - 04:45

Norsk Rockforbund presenterer: En grønnere konsertarrangør 05:00 - 06:00

I am Sound (N)

Bendagram (FI)

Emilio (N)

Brak presenterer - Selvangivelseskurs 10:30 - 12:30

Brak presenterer - Business Boot Camp 01:30 - 05:30

Blå Bootleg Club7 Dattera til Hagen Edderkoppen
Gamla Gloria Flames Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb Jaeger John Dee
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am

Mmm (N)

Gunnhild Sundli (N)

Snorri Helgason (IS)

Mira Craig (N)

Beglomeg (N)

Eik (N)

Bloksberg (N)

Sandra Kolstad (N)

Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Ronny Klo

Linnea Olsson (S)

Marie (N)

Andrea Dahle (N)

Goylem Space Klezmer (N)

Gram Per Person (N)

Sykur (ICL)

Carl Louis & Martin Danielle (N)

Icona Pop (S)

730.no presents Thursday@John Dee

Sisi (N)

Eye Emma Jedi (N)

Kaveh (N)

Oter (N)

Mikhael Paskalev (N)

Gamla Gloria Flames Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb Jaeger John Dee
Jordal Kulturkirken Jacob Last Train Mono Nokia teltet
  • 9:45am
  • 10:00am
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am
  • 3:00am
  • 3:15am

Info:Larm: Norsk Rockforbund

Info:Larm: Musikkutstyrsordningen

Info:Larm: Norsk Musikkforleggerforening

Info:Larm: NOPA

Info:Larm: Norsk Komponistforening

Info:Larm: Norsk Rockforbunds Bolystprosjekt

Info:Larm: Mobilise

Ane Brun (N) - Nordic Music Prize Nominee 09:30 - 10:30

Iceage (DK) - Nordic Music Prize nominee 11:00 - 12:00

Mirror Lakes (N)

Invasionen (S)

Gramart presents: Tom Jackson´s Live Music Makeover - Getting a Vision for Your Show 01:00 - 02:30

Thea Hjelmeland (N)

Sandra Kolstad (N)

The Avalanche (N)

Beaten To Death (N)

Anja Elena Viken (N)

Gerilja (N)

Alfred Hall (N)

Hanne Kolstø (N)

Siri Nilsen (N)

Tove Styrke (S)

Turboweekend (DK)

Casa Murilo (N)

WhoMadeWho (DK)

Jordal Kulturkirken Jacob Last Train Mono Nokia teltet
Nokia teltet, annex Ragnarock Revolver Rockefabrikken Rockefeller
  • 9:45am
  • 10:00am
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am

Linnea Dale (N)

Jonas V (N)

Highasakite (N)

Dante (S)

Megafon (DK/NO)

Grande Roses (S)

Offisiell åpning av by:Larm 2012

Kultur, næring og felleskap, et nordisk ministermøte 12:30 - 01:30

Den svenske musikkbransjen i tall 01:30 - 02:30

Q&A: Tony Allen, the godfather of afrobeat 03:00 - 04:00

Kultursponsing: Tilsmussing av kunsten eller mulighetenes marked? 04:30 - 05:30

Tiger presents Thursday @ Revolver

Bendik (N)

Maribel (N)

Overthrow (N)

Dark Times (N)

Vestindien (N)

Streaming session 1: Sweet streams are made of these: the business of streaming music 10:00 - 11:15

Streaming session 2: Monetising streaming music video... 11:45 - 01:00

Streaming session 3: Don’t cross the streams! Streaming services, artists and the great royalty debate 02:30 - 04:00

Free Ride: How the Internet is Destroying the Culture Business and How the Culture Business Can Fight Back 05:00 - 06:00

Magnet (N)

LidoLido (N)

Jonas Alaska (N)

Loney Dear (S)

The Raveonettes (DK)

Nokia teltet, annex Ragnarock Revolver Rockefabrikken Rockefeller
Rockefeller annex Safety Pin Sentrum scene Stratos Sub Scene
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am

Thulebasen (DK)

Siinai (FI) - Nordic Music Prize nominee

Torch (N)

Astaroth (N)

Execration (N)

GramArt presents: How to work by:Larm and other music conferences 11:00 - 12:00

GramArt presenterer: Platekontrakten 2012 – Hva innebærer dagens platekontrakter? 01:30 - 02:30

Billettservice presenterer: Den popkulturelle renessanse og Den nye folkeligheten. Moderne markedsføring og sosiale salg 02:45 - 03:45

Billettservice presents: The future of ticketing 04:00 - 05:00

Spotify and oportunities for artists 05:15 - 06:00

Envy (N)

Soup (N)

El Doom & the Born Electric (N)

El Caco (N)

Sivert Høyem (N)

Tsugi & Super presents Electric Dreams @ Stratos

Lemaître (N)

Korallreven (S)

GusGus (ICL) - Nordic Music Prize nominee

WhoMadeWho (DK)

Maya Vik (N)

Casa Murilo (N)

Emilio (N)

Jabba The Butt (N)

Pirate Love (N)

Mathias Stubø Band

Rockefeller annex Safety Pin Sentrum scene Stratos Sub Scene
The Crossroad Club Victoria / Nasjonal Jazzscene
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am

Jørn Åleskjær (N)

Andre Holstad (N)

Bendik Brænne (N)

Les Big Byrd (S)

Deportees (S)

Hedvig Mollestad Trio (N)

Møster! (N)

SynKoke (N)

The Crossroad Club Victoria / Nasjonal Jazzscene
 
 
Blå Bootleg Club7 Dattera til Hagen Edderkoppen
  • 9:45am
  • 10:00am
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm

Red Bull Music Academy and by:Larm presenterer: Dj Harvey 05:00 - 06:00

GramArt, MØST og AKKS presenterer: Myter, musikk og media - historiefortelling i musikkbransjen, og hvorfor det er så viktig 11:00 - 12:30

Music Ally Digital training sessions: Twitter 01:00 - 02:00

Music Ally Digital training sessions: Advertising 02:15 - 03:15

TONO – låtskrivernes organisasjon 03:30 - 05:30

Livet etter Rikskonsertene 10:00 - 11:00

CANCELLED! 11:30 - 12:30

Festivaler og organisasjonskultur 01:00 - 02:00

The rise of the concert industry; a story about ticketing 03:00 - 04:00

The Nordic live music market 04:30 - 05:30

AutoLaser (N)

Icona Pop (S)

Charlotte Thorstvedt (N)

GramArt proudly presents: Ralph Murphy - Murphy's Law to Song Writing 10:30 - 12:30

MusicDNA 05:00 - 06:00

Blå Bootleg Club7 Dattera til Hagen Edderkoppen
Gamla Gloria Flames Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb Jaeger John Dee
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am

Marie (N)

Linnea Olsson (S)

Megafon (DK/NO)

Busi Ncube (N)

Goylem Space Klezmer (N)

Staer (N)

Jabba The Butt (N)

Reptile Youth (DK)

Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Swingville Brothers

Highasakite (N)

Monica Heldal (N)

Eirin Kinn (N)

Saturday City (N)

Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band

Eik (N)

Husky Rescue (FI)

Lumeet (FI)

Den Svenska Björnstammen (S)

Ask Embla (N/S)

Simen Tangen

Turboweekend (DK)

Alfred Hall (N)

Invasionen (S)

Dante (S)

Gamla Gloria Flames Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb Jaeger John Dee
Kongesuiten Kulturkirken Jacob Last Train Mono Nokia teltet
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am
  • 3:00am
  • 3:15am

Hansa Borg presenterer: Bands & Brands 02:00 - 04:00

The Field (Solo Live Set) - Nordic Music Prize nominee

Loney Dear (S)

Sóley (ICL)

Hanne Hukkelberg (N)

I Break Horses (S)

Pirate Love (N)

Vestindien (N)

GAFFA presents Friday @ Mono

Snorri Helgason (IS)

Siinai (FI) - Nordic Music Prize nominee

Bendik (N)

Samsaya (N)

The New Tigers (FI)

Iceage (DK) - Nordic Music Prize nominee

Sirkus Eliassen (N)

Machine Birds (N)

The Amazing (S)

Team Me (N)

GusGus (ICL) - Nordic Music Prize nominee

Torch (N)

Hålogalandslaget

Kongesuiten Kulturkirken Jacob Last Train Mono Nokia teltet
Nokia teltet, annex Ragnarock Revolver Riksscenen Rockefabrikken
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am

Oter (N)

Cody (DK)

Daniel Norgren (S)

Jørn Åleskjær (N)

Rubik (FI) - Nordic Music Prize nominee

Emilio (N)

The new generation A&Rs 11:00 - 12:00

Music Export Norway presents: Meet the Music Supervisors, and get your music heard! 12:15 - 01:15

Music Export Norway presenterer: Sync i Norden 01:30 - 02:30

Retromania - Simon Reynolds 03:00 - 04:30

Multikultur i musikkbransjen 04:45 - 05:45

Prinspolo (ICL)

Anja Elena Viken (N)

Thulebasen (DK)

Masquer (S)

Casa Murilo (N)

Gramart presents: Tom Jackson´s Live Music Makeover - The Cure for the Common Show 01:00 - 03:00

Streaming session 1: Clouds and concerts: WiMP and consumer behaviour

Streaming session 2: Our Friend’s electric. How will we find music in the future? 10:45 - 11:45

Streaming session 3: Streaming to reach people 12:00 - 01:00

Streaming session 4: Artist & manager Q & A - Billie Ray Martin with Erik Nielsen

Streaming session 5: The future, Jim, but not as we know it... 02:45 - 03:45

Hvordan markedsføre musikken din gjennom WiMP? 04:00 - 05:00

Where will you stream tomorrow? The hurricane development of streaming services from the cradle of Norway 05:15 - 06:00

Nokia teltet, annex Ragnarock Revolver Riksscenen Rockefabrikken
Rockefeller Rockefeller annex Royal Christiania Hotel Safety Pin Sentrum scene
  • 8:45am
  • 9:00am
  • 9:15am
  • 9:30am
  • 9:45am
  • 10:00am
  • 10:15am
  • 10:30am
  • 10:45am
  • 11:00am
  • 11:15am
  • 11:30am
  • 11:45am
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am

Thom Hell (N)

Bernhoft (N)

Les Big Byrd (S)

Deportees (S)

Donkeyboy (N)

Scarlet Chives (DK)

Jonas V (N)

The Avalanche (N)

Soup (N)

Simian Ghost (S)

True Norwegian Black Metal tour 09:00 - 12:00

GramArt and MØST presents: Eurosonic, a portal to Europe 10:45 - 11:45

Info:Larm: Norsk Musikkråd

Info:Larm: Gaffa

Info:Larm: Musikkbyen Oslo

Info:Larm: MFO

Info:Larm: Arkon

Info:Larm: Norsk Kulturråd, støtteordninger 02:30 - 03:55

Info:Larm: Music Export Norway

Info:Larm: Gramart

Mugison (ICL)

Gunnhild Sundli (N)

Korallreven (S)

Casiokids (N)

Lars Vaular (N)

Rockefeller Rockefeller annex Royal Christiania Hotel Safety Pin Sentrum scene
Stratos Sub Scene The Crossroad Club Victoria / Nasjonal Jazzscene
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am

Ignug (DK)

Bendagram (FI)

Tove Styrke (S)

Sykur (ICL)

Souldrop (N)

Beaten To Death (N)

Dark Times (N)

Zoom winner - Slim B & Horvei the Greatness (N)

Zoom tour 2012 - Casual Friday (N)

Maribel (N)

Hymns From Nineveh (DK)

Helgi Jonsson (ICL)

Sondre Lerche (N)

Grande Roses (S)

Gram Per Person (N)

Skadne Krek (N)

Thea Hjelmeland (N)

Hanne Kolstø (N)

Stratos Sub Scene The Crossroad Club Victoria / Nasjonal Jazzscene
 
 
Dattera til Hagen Folketeateret Gamla Gloria Flames Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
  • 12:00pm
  • 12:15pm
  • 12:30pm
  • 12:45pm
  • 1:00pm
  • 1:15pm
  • 1:30pm
  • 1:45pm
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am

Andre Holstad (N)

Mmm (N)

Ignug (DK)

Todd Rundgren - Q&A 12:15 - 01:45

Statoil presenterer: Ida Maria

Utdeling av statoilstipendet

Statoil presenterer: Ingrid Olava

Statoil presenterer: Mathias Eick

Statoil presenterer: Kvelertak

Bendik Brænne (N)

Ask Embla (N/S)

Sirkus Eliassen (N)

Hålogalandslaget

LidoLido (N)

Beglomeg (N)

Simian Ghost (S)

The New Tigers (FI)

Østkanten Bluesklubb´s vorspiel: Heidi Solheim

Helgi Jonsson (ICL)

Cody (DK)

Linnea Dale (N)

Skadne Krek (N)

SynKoke (N)

Dattera til Hagen Folketeateret Gamla Gloria Flames Herr Nilsen / Østkanten bluesklubb
Jaeger John Dee Kulturkirken Jacob Last Train Mono
  • 2:00pm
  • 2:15pm
  • 2:30pm
  • 2:45pm
  • 3:00pm
  • 3:15pm
  • 3:30pm
  • 3:45pm
  • 4:00pm
  • 4:15pm
  • 4:30pm
  • 4:45pm
  • 5:00pm
  • 5:15pm
  • 5:30pm
  • 5:45pm
  • 6:00pm
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am

Rebecca & Fiona (S)

Renaissance Man (FI)

Bloksberg (N)

Lemaître (N)

Gerilja (N)

Zoom winner - Casual Friday (N)

Zoom winner - Slim B & Horvei the Greatness (N)

Pirate Love (N)

Maribel (N)

Eno magazine Presents Saturday @ Kulturkirken Jakob

Saturday City (N)

Møster! (N)

Hymns From Nineveh (DK)

Anna Järvinen (S) - Nordic Music Prize nominee

Bigbang (N)

Monica Heldal (N)

Daniel Norgren (S)

Dag Häggqvist, intervju med en skandinavisk musikkbransjebauta 02:15 - 03:15

Piratliv; En prat med Anders Odden 03:30 - 04:30

Sóley (ICL)

I Got You On Tape (DK)

I am Sound (N)

Masquer (S)

Scarlet Chives (DK)

Hedvig Mollestad Trio (N)

Jaeger John Dee Kulturkirken Jacob Last Train Mono
Nokia teltet Nokia teltet, annex Revolver Rockefeller Rockefeller annex
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am
  • 3:00am
  • 3:15am

Andrea Dahle (N)

Sisi (N)

Mira Craig (N)

Mikhael Paskalev (N)

Souldrop (N)

Den Svenska Björnstammen (S)

Rebecca & Fiona (S)

Yngve & his Boogie Legs (N) - Union Blues Band

Prinspolo (ICL)

Kaveh (N)

Husky Rescue (FI)

I Got You On Tape (DK)

Reptile Youth (DK)

Jabba The Butt (N)

Staer (N)

Fonal label night - Jarse (FI)

Fonal label night - Tuusanuuskat (FI)

Fonal label night - Barry Andrewsin Disko (FI)

Rubik (FI) - Nordic Music Prize nominee

Eye Emma Jedi (N)

Sondre Lerche (N)

Mirror Lakes (N)

Kitchie Kitchie Ki Me O (N)

Beaten To Death (N)

Overthrow (N)

Samsaya (N)

Maya Vik (N)

Dark Times (N)

Nokia teltet Nokia teltet, annex Revolver Rockefeller Rockefeller annex
Sentrum scene Stratos Sub Scene Sunkissed LIVE@Blå The Crossroad Club
  • 6:15pm
  • 6:30pm
  • 6:45pm
  • 7:00pm
  • 7:15pm
  • 7:30pm
  • 7:45pm
  • 8:00pm
  • 8:15pm
  • 8:30pm
  • 8:45pm
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am
  • 12:30am
  • 12:45am
  • 1:00am
  • 1:15am
  • 1:30am
  • 1:45am
  • 2:00am
  • 2:15am
  • 2:30am
  • 2:45am
  • 3:00am
  • 3:15am

Astaroth (N)

Execration (N)

Årabrot (N)

Nekromantheon (N)

Mayhem (N) 01:00 - 02:30

Lumeet (FI)

AutoLaser (N)

Carl Louis & Martin Danielle (N)

Charlotte Thorstvedt (N)

Renaissance Man (FI)

The Avalanche (N)

Highasakite (N)

Bendik (N)

Simen Tangen

Hanne Kolstø (N)

Sunkissed LIVE @BLÅ - NB: separate tickets needed!

Carmen Villain (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold)

Punani SS (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold)

120 Days (Sunkissed, separate tickets sold) 12:10 - 01:00

Lindstrøm (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold) 01:20 - 02:10

g-HA & olanskii (NB - Sunkissed LIVE, separate tickets sold) 02:10 - 03:00

Eirin Kinn (N)

Thom Hell (N)

El Doom & the Born Electric (N)

Mugison (ICL)

The Amazing (S)

Sentrum scene Stratos Sub Scene Sunkissed LIVE@Blå The Crossroad Club
Victoria / Nasjonal Jazzscene
  • 9:00pm
  • 9:15pm
  • 9:30pm
  • 9:45pm
  • 10:00pm
  • 10:15pm
  • 10:30pm
  • 10:45pm
  • 11:00pm
  • 11:15pm
  • 11:30pm
  • 11:45pm
  • 12:00am
  • 12:15am

Bugge Wesseltoft presents Saturday @ Victoria

Bugge Wesseltoft presenterer: Moskus (N)

Machine Birds (N)

Bugge Wesseltoft presenterer: PELbO (N)

Victoria / Nasjonal Jazzscene
 

Get Adobe Flash player